• et
+ 372 47 37 065 info@salm.ee Kooli 5, 90502 Haapsalu Reg. nr. 90012432

Keelepesa

Sõnademeri. Õpime rootsi keelt läbi loovate kunstide!

 

2017. aasta suvel rootsi keele õppimiseks loodud keelepesa jätkab oma tegevust Iloni Imedemaal ka alanud õppeaastal.

Esimene kogunemine on pühapäeval, 17. septembril 2017 kl 16.00-17.00. 

Keelepesa hakkab toimuma kaks korda kuus, pühapäeviti.

Lähem info ja registreerumine: imedemaa@salm.ee

Keelepesa juhendab rootslannast kunstnik Katarina Norling. Eelkõige rootsi juurtega lastele, aga ka rootsi keele ja kultuuri huvilistele suunatud keeleõpe toimub kunsti õpitoa vormis ning kannab ühtset teemat – sõnademeri. Tundide teemad on kõik seotud merega, kuid eriti meie Läänemerega – merega, mille ääres keelepesa osalised elavad. See on õpe keelekeskkonnas, kus räägitakse ja kirjutatakse ning omandatakse uued teadmised läbi loovate kunstide mitmetes tehnikates. Ühine looming moodustab lõpuks suurema terviku. Käsitletavad teemad on nt mere värvid, mere elanikud, mere ajalugu, mere tulevik, meri ja inimene, meri ja mina. Keeleõpe on mängulises ja loomingulises võtmes.

Katarina Norling (sündinud 1963 Stockholmis) on rootsi kunstnik, kes elab Tallinnas. Ta on õppinud ajakirjandust, kirjandust, religiooniteadust ja kunsti. Aastatel 1986-1991 õppis ta Stockholmi kuninglikus kunstiinstituudis. Alates 1991. aastast on tal korraldanud mitmeid kunstinäitusi galeriides, kunstisaalides ja muuseumites nii Rootsis kui ka välismaal, muuhulgas Itaalias ja Saksamaal.
Katarina Norling on teinud Rootsis neli avalikku skulptuuri. Paralleelselt kunstiga tegeleb ta ka mitmesuguste tekstide, raamatute ja stenograafiga. Aastatel 2015-16 juhendas ta Stockholmis laste ja täiskasvanute kunsti õpituba, mille eesmärgiks oli õppida rootsi keelt.

Foto: Bie Erenurm. Katarina Norling Kalamajas kunsti õppituppa minemas.

 

Täname: Europe Direct Läänemaa teabekeskus

Illustratsiooni õpitoad

Annely Lemberi juhendamisel toimuvad Iloni Imedemaal kogu perele mõeldud illustratsiooniteemalised õpitoad. Neist esimene leiab aset 22. oktoobril kell 13.00. Lisainfo ja registreerumine: imedemaa@salm.ee

Pereraamat.

Huvitatutel palun võtta kaasa fotosid või fotodest tehtud koopiaid, mida saaks kollaažina kleepida, vajadusel lõigata, täiendada jne.

Praktilise tegevuse käigus kujundame mõned raamatulehed, mida on hiljem võimalik juba kodus raamatuks kujundada.

Arutame ühiselt ka sõnalist poolt, pereraamatu temaatikat.

Õpitoa kestus: 1,5 – 2 tundi