• et
info@salm.ee Kooli 5, 90502 Haapsalu Reg. nr. 90012432

Aurupaat „Kallis Mari“ tähistab laupäeval koos Rannarootsi muuseumiga suvehooaja algust

Laupäeval, 16. juunil alustab aurupaat „Kallis Mari“ taas huvisõitudega Väikesel viigil. Suvehooaja algust tähistatakse koos Rannarootsi muuseumiga, kus toimub mereteemaline perepäev.

Kell 11.00 algavad Rannarootsi muuseumis töötoad lastele ja peredele. Avatakse „Kalakool“, kus saab õppida kalu tundma, toimub ühine kalamere joonistamine, kaunistatakse kalaküpsiseid ja õpitakse sõlmi tegema.

Kenaks traditsiooniks on kujunenud, et „Kalli Mari“ jaoks laulab hooaja alguses meretuuled mahedamaks mõni Mari-nimeline esineja. Nii on „Kallile Marile“ oma kauni lauluhäälega varasematel aastatel hoogu andmas käinud Mari Kalkun, Mari Jürjens ja Helin-Mari Arder. Seekord aga tulevad esinema Musamari koorikooli laste- ja neidudekoorid Tallinnast. Rannarootsi muuseumi õuel kell 14.00 algaval kontserdil astub üles kokku ligi 50 noort lauljat. Koorijuhi Tiina Mee sõnul on Musamari koorikool loodud selleks, et õpetada lapsi heast muusikast elukestvalt rõõmu tundma. „Laupäevasel kontserdil esitame peamiselt Eesti heliloojate loomingut ning rahvalaulude töötlusi, mis suurepäraselt kontserdipaiga õhustikuga kokku sobivad,“ tutvustas Mee.

Töötoad ja kontsert on kõigile osalejatele tasuta.

Aurupaadiga saab Väikesel viigil huvisõite teha kella 12.00 – 17.00. Sõidud väljuvad Ehte tänava lõpus asuvalt paadisillalt. Pilet maksab 5 eurot ja selle saab soetada kohapealt. Korraga mahub aurupaadile 10 reisijat. Edaspidi toimuvad huvisõidud N-P 12.00 – 17.00.

Vaata kava siit.