• et
  • en
  • fi
  • ru
info@salm.ee Kooli 5, 90502 Haapsalu Reg. nr. 90012432

Säätiön johtaja
Anton Pärn
anton.parn@salm.ee
+ 372 509 7306

Sihteeri
Aire Zimmer
info@salm.ee
+ 372 473 7065

Talouspäällikkö
Piret Mägi
piret.magi@salm.ee

Hallintopäällikkö
Märt Maiste
mart.maiste@salm.ee
+ 372 502 4273

Kokoelmapäällikkö
Eve Otstavel
otstavel@salm.ee
+ 372 473 7665

Kokoelma-assistentti
Olga Velikanova
olga.velikanova@salm.ee

+ 372 473 7665

 

Tutkija
Asta Veenpere
asta.veenpere@salm.ee
+ 372 473 7048

 Museopedagogi
Karin Mägi
karin.magi@salm.ee
+ 372 5919 6712

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö
Maarja Kõuts
maarja.kouts@salm.ee
53327332

Haapsalun ja Läänemaan museosäätiö

47 37 065
info@salm.ee
Kooli 5, Haapsalu

Haapsalun piispanlinna

Johtaja
Kaire Tooming
kaire.tooming@salm.ee
+ 372 528 2787

Myynti- ja hallintopäällikkö
Marika Peberg
marika.peberg@salm.ee
+ 372 518 4664

Ilonin Ihmeidenmaa

Johtaja
Anne Suislep
anne.suislep@salm.ee
+ 372 5836 2803

Triin Reemann
triin.reemann@salm.ee
+372 527 6244

Merle Liivlaid
merle.liivlaid@salm.ee
+372 527 6244

Julia Prokoptšuk
julia.prokoptsuk@salm.ee
+372 527 6244

Rautatie- ja tietoliikennemuseo

Johtaja
Deana Põder
+ 372 473 3006
+ 372 52 89531
deana.poder@salm.ee

Tutkija-kuraattori
Tõnu Tammearu
+ 372 473 3691
+372 5349 4914
tonu.tammearu@salm.ee

Haapsalun raatihuone

Puhelin:
+372 473 7665

olga.velikanova@salm.ee

Ants Laikmaan museo

Eha Nõmm
laikmaa@salm.ee
4729756