• et
info@salm.ee Kooli 5, 90502 Haapsalu Reg. nr. 90012432

SUVELAVASTUS 2019

“Rasmus, Pontus ja Lontu”

Etenduste ajad:

P, 21. juuli kell 18.00

E, 22. juuli kell 18.00

T, 23. juuli kell 18.00

K, 24. juuli kell 18.00

N, 25. juuli kell 18.00

E, 29. juuli kell 18.00

T, 30. juuli kell 18.00

K, 31. juuli kell 18.00

“Kull või kiri?” küsis Rasmus ja pistis Pontusele viieöörilise nina alla. “Kui on kull, siis läheme Täitapunõmmele ja kui on kiri, siis läheme ka Täitapunõmmele, aga kui viieööriline jääb serviti seisma, siis läheme koju koolitükke õppima.” Pontus turtsatas rahulolevalt. “Jaa, see on täiesti õiglane. Loodame siis, et ta jääb serviti seisma, loodame seda tõepoolest.”

Sel suvel, juulikuus tegutsevad Haapsalus Iloni Imedemaal taas Rasmus, Pontus ja Lontu koos kõigi oma sõprade ja vaenlastega. Seda Astrid Lindgreni teksti on Eesti lavadel mängitud vähe, kuigi raamatu iga lehekülg väärib lisaks lugemisele ka teatris esitamist. Ning mis võiks olla lindgrenlikum kui Imedemaa roheline sisehoov suvises Haapsalus, kus välja tuua loo seiklused ja juhtumised. Tegelased ja nendevahelised suhted hakkavad seal kui ise elama. Lisades siia veel armastatud kirjaniku jutustamise soojuse, muhedad dialoogid, põneva süžee ja inimlikud väärtused – sõpruse, armastuse, lojaalsuse – on terviktulemus kindlasti  vaatamist väärt.

Rasmus ja Pontus on kaks täiesti tavalist väikelinna poissi, kes satuvad Rasmuse õde aidata püüdes hõbedavaraste jälile. Miks õde abi vajas ja mis varastega toimus ning kuidas puutub siia koerake Lontu ja kuhu mahutub mõõganeelaja Alfredo, seda kõike saabki näha Iloni Imedemaa seekordses suvelavastuses „Rasmus, Pontus ja Lontu“.

Lavastuses mängivad Tallinna 32. keskkooli teatrisuuna õpilased ja vilistlased. Lisaks nendele astuvad üles juba tunnustatud näitlejad Andrus Eelmäe ja Merle Talvik. Rasmuse osatäitja Hans Matthias Kari on tubli noor pianist Tallinna Muusikakeskkoolist, kes mitu aastat osalenud 32. keskkooli näiteringi töös.

Lavastaja Eva Kalbus sai märtsis Eesti Teatriliidult Salme Reegi nimelise auhinna nominatsiooni. Žürii tõstis esile Eva Kalbuse oskuslikku pedagoogi- ja näitejuhitööd lavastuses „Rasmus, Pontus ja Lontu“.

Imedemaa õue muudab Västanviki linnakeseks andekas kunstnik Kamilla Kase. Olustikule sobiva helitausta loob Haapsalu muusik Arno Suislep.

Esietendus toimus Iloni Imedemaal 4. juulil 2018.

Lavastus on sobilik alates 5. eluaastast.

Etendus kestab koos vaheajaga 2 tundi.

Pilet: 13.-/ 15.-

Piletid on müügil Piletilevis ja Iloni Imedemaa kassas (K-P 11-17).

Tähelepanu! Etenduse toimumise päeval kohapeal pilet kõigile 15.-. Sooduspileteid vahetult enne etendust ei müüda.