• et
+ 372 47 37 065 info@salm.ee Kooli 5, 90502 Haapsalu Reg. nr. 90012432

SUVELAVASTUS 2018

“Rasmus, Pontus ja Lontu”

 

“Kull või kiri?” küsis Rasmus ja pistis Pontusele viieöörilise nina alla. “Kui on kull, siis läheme Täitapunõmmele ja kui on kiri, siis läheme ka Täitapunõmmele, aga kui viieööriline jääb serviti seisma, siis läheme koju koolitükke õppima.” Pontus turtsatas rahulolevalt. “Jaa, see on täiesti õiglane. Loodame siis, et ta jääb serviti seisma, loodame seda tõepoolest.”

Sel suvel, juulikuus hakkavad Haapsalus Iloni Imedemaal tegutsema Rasmus, Pontus ja Lontu koos kõigi oma sõprade ja vaenlastega. Seda Astrid Lindgreni teksti on Eesti lavadel mängitud vähe, kuigi raamatu iga lehekülg väärib lisaks lugemisele ka teatris esitamist. Ning mis võiks olla lindgrenlikum kui Imedemaa roheline sisehoov suvises Haapsalus, kus välja tuua loo seiklused ja juhtumised. Tegelased ja nendevahelised suhted hakkavad seal kui ise elama. Lisades siia veel armastatud kirjaniku jutustamise soojuse, muhedad dialoogid, põneva süžee ja inimlikud väärtused – sõpruse, armastuse, lojaalsuse – on terviktulemus kindlasti  vaatamist väärt.

Lavastuses mängivad Tallinna 32. keskkooli teatrisuuna õpilased ja vilistlased. Lisaks nendele astuvad üles juba tunnustatud näitlejad Andrus Eelmäe ja Merle Talvik. Rasmuse osatäitja Hans Matthias Kari on tubli noor pianist Tallinna Muusikakeskkoolist, kes mitu aastat osalenud 32. keskkooli näiteringi töös.

Lavastaja Eva Kalbus on teatripublikule juba tuttav – eelmisel suvel mängis MTÜ Liigub ja Loob trupp mitmes Eesti paigas Jaan Tätte “Laternat”.

Imedemaa õue muudab Västanviki linnakeseks andekas kunstnik Kamilla Kase. Olustikule sobiva helitausta loob Haapsalu muusik Arno Suislep.

Rasmus ja Pontus on kaks täiesti tavalist väikelinna poissi, kes satuvad Rasmuse õde aidata püüdes hõbedavaraste jälile. Miks õde abi vajas ja mis varastega toimus ning kuidas puutub siia koerake Lontu ja kuhu mahutub mõõganeelaja Alfredo, seda kõike saabki näha Iloni Imedemaa seekordses suvelavastuses „Rasmus, Pontus ja Lontu“.

Lavastus on sobilik alates 5. eluaastast.

Etendus kestab koos vaheajaga 2 tundi.

Piletid on peatselt müügis Iloni Imedemaa kassas ja Piletilevis.

Fotodel: Vasakult  Brigita Eva Varrak (mängib Lontut), Eva Kalbus (lavastaja), Hans Matthias Kari (mängib Rasmust), Mattias Härm (mängib Pontust). Erakogu.

Toimunud:

Metsas pole mingeid röövleid

Astrid Lindgreni 110. sünniaastapäeva puhul toob Iloni Imedemaa eesti vaatajateni esmakordselt Astrid Lindgreni näidendi “Metsas pole mingeid röövleid”. Tegemist on autori enda dramatiseeringuga, mille on eesti keelde tõlkinud Maarja Aaloe.

Raamatu “Metsas pole mingeid röövleid”on illustreerinud Ilon Wikland. Seetõttu on Iloni Imedemaa hubane ja mänguline miljöö lavastuse jaoks just õige paik.

Peategelasteks on Haapsalu noorte huvikeskuse draamaringi õpilased Tõru Kannimäe ja Lilia Viiret.

Lisaks mängivad loos harrastusnäitlejad Siim Birk ja Sirje Maar.

Lavastuse liikumisjuht on huvikeskuse loovtantsu ja draamaringi juhendaja Triin Reemann.

Lavastaja: Karel Rahu.

Etenduste toimumise ajad:

P, 12.11 kell 12.00

T, 14.11 kell 11.00

K,15.11 kell 11.00

N,16.11 kell 11.00

R, 17.11 kell 13.30

L,18.11 kell 16.00

P, 19.11 kell 12.00

L, 25.11 kell 16.00

P, 26.11 kell 12.00

Etendus on sobilik vaatamiseks alates 4. eluaastast.

Kestus: u 35 min

Piletid on juba müügil Piletilevis ja Iloni Imedemaa kassas. Piletihind eelmüügis 7 €, tund enne etendust kohapeal 9 €.