• et
info@salm.ee Kooli 5, 90502 Haapsalu Reg. nr. 90012432

DETSEMBRIS ILONI IMEDEMAAL

Astrid Lindgren

“Pöialpoiss Nils Karlsson”

Iga päev läksid ema ja isa tehasesse tööle ja Bertil jäi üksi koju. Ta polnud mitte alati üksi olnud. Varem oli tal õde, kelle nimi oli Märta. Aga ühel päeval tuli Märta koolist koju ja jäi haigeks. Ta oli nädal aega haige. Ja siis ta suri. Pisarad hakkasid iseenesest voolama kui Bertil mõtles Märtale ja sellele kui üksi ta nüüd on. Just siis ta seda kuuliski. Ta kuulis oma voodi alt tasaseid tippivaid samme. Ta nägi midagi kummalist. Seal voodi all seisis keegi. “Mina olen pöialpoiss Nils Karlsson,” ütles väike poiss. 

Nii leiabki Bertil endale sõbra, kelle eest hoolt kanda ja kellega koos vahvaid asju ette võtta ning päevad ei tundu enam nii igavad ega üksildased.

Astrid Lindgreni jutustuse on tõlkinud Ülle Kiivet,

dramaturg-lavastaja Kaido Rannik,

kunstnik Triin Simson,

muusikaline kujundaja Andres Vago,

valguskunstnik Martin Meelandi.

Laval Mart Toome ja Kristo Toots.

Etendused toimuvad:

R, 30. nov. kell 11.00 (välja müüdud!)

L, 1. dets. kell 15.00

K, 5. dets. kell 11.00

N, 6. dets. kell 11.00

R, 7. dets. kell 11.00

P, 16. dets. kell 15.00 (välja müüdud!)

Sobilik alates 5. eluaastast.

Piletihind: 10 €

Piletid on müügil Iloni Imedemaa kassas. Kassa on avatud K-P 11.00 – 17.00.

Etenduse kestus: u 40 min

Soovi korral on lisaks etendusele võimalik lisatasu eest tellida mänguline ekskursioon Iloni Imedemaal ja/või jõuluvana.
Küsi julgesti lähemalt infot: imedemaa@salm.ee

Toimunud

SUVELAVASTUS 2018

“Rasmus, Pontus ja Lontu”

 

“Kull või kiri?” küsis Rasmus ja pistis Pontusele viieöörilise nina alla. “Kui on kull, siis läheme Täitapunõmmele ja kui on kiri, siis läheme ka Täitapunõmmele, aga kui viieööriline jääb serviti seisma, siis läheme koju koolitükke õppima.” Pontus turtsatas rahulolevalt. “Jaa, see on täiesti õiglane. Loodame siis, et ta jääb serviti seisma, loodame seda tõepoolest.”

Sel suvel, juulikuus hakkavad Haapsalus Iloni Imedemaal tegutsema Rasmus, Pontus ja Lontu koos kõigi oma sõprade ja vaenlastega. Seda Astrid Lindgreni teksti on Eesti lavadel mängitud vähe, kuigi raamatu iga lehekülg väärib lisaks lugemisele ka teatris esitamist. Ning mis võiks olla lindgrenlikum kui Imedemaa roheline sisehoov suvises Haapsalus, kus välja tuua loo seiklused ja juhtumised. Tegelased ja nendevahelised suhted hakkavad seal kui ise elama. Lisades siia veel armastatud kirjaniku jutustamise soojuse, muhedad dialoogid, põneva süžee ja inimlikud väärtused – sõpruse, armastuse, lojaalsuse – on terviktulemus kindlasti  vaatamist väärt.

Lavastuses mängivad Tallinna 32. keskkooli teatrisuuna õpilased ja vilistlased. Lisaks nendele astuvad üles juba tunnustatud näitlejad Andrus Eelmäe ja Merle Talvik. Rasmuse osatäitja Hans Matthias Kari on tubli noor pianist Tallinna Muusikakeskkoolist, kes mitu aastat osalenud 32. keskkooli näiteringi töös.

Lavastaja Eva Kalbus on teatripublikule juba tuttav – eelmisel suvel mängis MTÜ Liigub ja Loob trupp mitmes Eesti paigas Jaan Tätte “Laternat”.

Imedemaa õue muudab Västanviki linnakeseks andekas kunstnik Kamilla Kase. Olustikule sobiva helitausta loob Haapsalu muusik Arno Suislep.

Rasmus ja Pontus on kaks täiesti tavalist väikelinna poissi, kes satuvad Rasmuse õde aidata püüdes hõbedavaraste jälile. Miks õde abi vajas ja mis varastega toimus ning kuidas puutub siia koerake Lontu ja kuhu mahutub mõõganeelaja Alfredo, seda kõike saabki näha Iloni Imedemaa seekordses suvelavastuses „Rasmus, Pontus ja Lontu“.

Lavastus on sobilik alates 5. eluaastast.

Etendus kestab koos vaheajaga 2 tundi.

Etenduste toimumise ajad:

K, 4. juuli kell 18.00
N, 5. juuli kell 18.00
R, 6. juuli kell 18.00
L, 7. juuli kell 11.00
P, 8. juuli kell 11.00

P, 22. juuli kell 18.00
E, 23. juuli kell 18.00
T, 24. juuli kell 18.00
K, 25. juuli kell 18.00
N, 26. juuli kell 18.00

Piletid on müügil Iloni Imedemaa kassas ja Piletilevis.

Piletihind: eelmüügis 12 €, etenduse päeval kohapeal 14 €.

Jälgi sündmuse infot ka Facebooki lehel.

Fotodel: Vasakult  Brigita Eva Varrak (mängib Lontut), Eva Kalbus (lavastaja), Hans Matthias Kari (mängib Rasmust), Mattias Härm (mängib Pontust). Erakogu.