• et
+ 372 47 37 065 info@salm.ee Kooli 5, 90502 Haapsalu Reg. nr. 90012432

Miksteatri suvelavastus “Saabastega kass” Iloni Imedemaal

Muinasjutud on hindamatu pärand. Muinasjuttudeski on pärand kui selline tähtsal kohal – hea tegelane saab päranduseks pool kuningriiki. Lapsepõlvekodu, lapsepõlve muinasjutumaailm, vana talukoht või linnamaja on pärand. Kas me aga oskame oma pärandit hoida ja hinnata? Miksteatri koguperelavastus „Saabastega kass“ tegeleb samuti muinasjutu ja päranditeemaga. Charles Perrault’ kuulsa muinasjutu ainetel valminud vaimuka teksti kirjutas Donald Tomberg.

Pojapoeg Mati (Mart Toome) sõidab ühes oma pruudiga ootamatult lapsepõlvekoju, külla vanaisale, kes ühena viimastest ikka veel jonnakalt talu peab. Mati soovib, et vanaisa kirjutaks talu tema nimele, siis saaks selle maha müüa ja linnas oma äri asutada. Isakodus haaravad Matit aga ootamatult vanad mälestused: selle kivi peal armastas ta istuda ja unistada, tolle kase otsas ronida, aida ees muinasjutte ja igasuguseid põnevaid tegelasi välja mõelda… Ja korraga leiabki ta end unenäost, keset muinasjuttu „Saabastega kass“, kus kodukass Miisu (Katrin Kalma) on ootamatult saapad jalga tõmmanud ja vaest Matit juhendama asub. Kassi abiga saab Matist viimaks kuningas. Siis aga võlumaailm kaob ja Mati peab tegema otsuse ning valima. Milliseks tema valik kujuneb?

Autor: Donald Tomberg, lavastaja: Kristo Toots, kunstnik: Anne Prangel, muusikaline kujundaja: Kaido Rannik, kostüümikunstnik: Jana Volke, grimmikunstnik: Elis Niils. Osades: Katrin Kalma, Maria Taimre-Varres, Mari Tammar, Mart Toome, Allan Kress või Kristo Toots, Siim Angerpikk, Kaido Rannik.

 

Etendused toimuvad Haapsalus, Iloni Imedemaal 5. kuni 23. juulini, kokku 10 korral.

K, 5. juuli kell 18.00

N, 6. juuli kell 18.00

R, 7. juuli kell 18.00

L, 8. juuli kell 11.00

P, 9. juuli kell 11.00

T, 18. juuli kell 18.00

K, 19. juuli kell 18.00

R, 21. juuli kell 18.00

L, 22. juuli kell 11.00

P, 23. juuli kell 18.00

Piletid müügil Piletilevis ja Piletimaailmas ning Iloni Imedemaa kassas.

Tähelepanu! Maikuus saab Iloni Imedemaa kassast osta pileti soodushinnaga 10 € (tavahind eelmüügist 12 € / etenduse päeval kohapeal 14 €). Iloni Imedemaa kassa on avatud iga päev 10.00 – 18.00 (Kooli 5, Haapsalu).

Teatripileti esitamisel on Iloni Imedemaa ühekordne külastus aasta lõpuni poole soodsam.

Lavastus on soovitatav alates neljandast eluaastast.

Etendus on vaheajaga ja kestab kokku kaks tundi.

Jälgi infot sündmuse kohta ka Facebooki lehel.