• et
info@salm.ee Kooli 5, 90502 Haapsalu Reg. nr. 90012432

Kodusisustuse kolmapäevad Haapsalu raekojas

TÄHELEPANU! 18.03  ja 15.04 toimuma pidanud loengud jäävad ära. Anname peatselt teada võimalikest uutest toimumisaegadest.

Kutsume huvilisi osa saama Viljar Visseli loengusarjast “Kodusisustuse kolmapäevad” Haapsalu raekojas näitusel „Kaks kodu“.

Kolmel korral toimuvate kohtumiste eesmärk on tutvustada kodudes leiduva vanavara väärtust ning anda soovitusi, kuidas neid esemeid hoida ja säilitada. Paljudel meist on kodudes alles päranduseks saadud mööbliesemeid, raamatuid, fotosid, kunstiteoseid, lauanõusid ja muud vanavara. Kohtumisel saavad huvilised professionaalset nõu, milliseid esemeid tasuks väärtustada ja hoida, mis on huvitavad ja loovad omamoodi aegade sidet eelkäijatega. Kodusisustuse ja antiikesemete temaatika on populaarne. Loodame üritustel osalemas näha igas vanuses koduomanikke ja vanade esemete huvilisi.

Loengusarja viib läbi Konserveerimis- ja Digiteerimiskeskuses Kanut maali, puidu ja metalli konserveerimise osakonna juhataja Viljar Vissel. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli ja on muuhulgas töötanud seitse aastat Muinsuskaitseametis. Huvi ajaloo ja ajalooliste objektide ning interjööride vastu tähendab, et tema töö ja hobi ei oma piire, vaid on lahutamatult omavahel põimunud. Alates 2. märtsist alustab Viljar Vissel tööd SA Virumaa Muuseumid juhatuse liikmena.

Kõikidel kohtumistel tutvustab Viljar Vissel põgusalt loengu vormis käsitletavat teemat, millele järgneb vabamas vormis esemete vaatlemine ja osalejate küsimustele vastamine.

Kavas on kolm kohtumist:

26.02 kell 17.30 – 1. loeng: “Interjööri areng, lähtuvalt komfordi vajadusest”

18.03 kell 17.30 – 2. loeng: “Tarbeesemed meie ümber- kui lihtsaks teeb elu etikett”

15.04 kell 17.30 –  3. loeng: “Ajastu stiilide kulgemine mööbli ja kodusisustuse kaudu”

Umbes poolteist tundi vältavad kohtumised leiavad aset Haapsalu raekojas, kus parasjagu on üleval näitus “Kaks kodu” . Teemasse sisseelamiseks on see just väga õige keskkond.

Osalemine muuseumi sooduspiletiga 3 eur.

Palume loengutele registreeruda: maarja.kouts@salm.ee; tel 5332 7332

 

Sündmust toetab Eesti Kultuurkapital