• et
info@salm.ee Kooli 5, 90502 Haapsalu Reg. nr. 90012432

Luikede järv – balleti võlumaailm

Hiljuti möödus 140 aastat P. Tšaikovski balleti “Luikede järv” esietendusest Moskva Suures Teatris. Ka Rahvusooperis Estonia on seda balletti mitmel korral mängitud. Esimene lavastus loodi 1940. aastal, lavastajaks eesti ballettmeister, balletipedagoog ja tantsija Rahel Olbrei. Koostöös Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumiga loome spetsiaalselt Haapsalu Tšaikovski festivali ajaks kauni ülevaatenäituse “Luikede järvest” ning selle ajaloost Eestis. Väljapanekus on oma koht Teatri- ja muusikamuuseumi fondidest pärit lava- ja kostüümikavanditel ning kostüümidel. Näituse kuraatoriks on moskvalanna, paljude mainekate muusikasündmuste kunstiline juht Elizaveta Miroshnikova, kes juba pikka aega on veetnud oma suved Haapsalus. Huvi ja armastus Haapsalu ning siinse kultuurielu ja ajaloo vastu on tekitanud temas soovi luua näitus Tšaikovski loomingust. Iloni imedemaa ruumikas saal annab võimaluse luua suursugune ja hästi vaadeldav näitus, mis ühtlasi lubab ka keset näitusesaali korraldada lastele ning peredele mõeldud haridusprogramme, sündmusi, esitlusi, väikeseid tantsu õpitube, kostüümiproovimisi ning kohtumisi balletitantsijate ja teiste külalistega.

Kuraator: Elizaveta Miroshnikova

Kujundaja: Anastassia Kovõtška

Graafiline disain: Anneliis Aunapuu

Näituse avamine toimub 27. juunil kell 16.00.

Näitus jääb avatuks kuni 30. septembrini 2018.

Sissepääs Iloni Imedemaa piletiga.

Täname: Eesti Kultuurkapital, Haapsalu linn, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Tasapisi tasakaal, Teoteater, Eve Andre-Tuga, Irina Fjodorova, Iris balletistuudio, Darja Günter, Teater Vanemuine, Haapsalu Tšaikovski festival.

 

Näitusega kaasnevad eriprogrammid:

  • Tšaikovski jälgedes. Näitusekülastus ja temaatiline ringkäik.

N 28.06 kell 12.00 vene keeles

R 29.06 kell 12.00 eesti keeles

Umbes paar tundi vältav temaatiline jalutuskäik saab alguse Iloni Imedemaal avatud uuelt näituselt „Luikede järv – balleti võlumaailm“ ning jõuab maalilist promenaadi mööda Tšaikovski pingini. Teejuhtideks tulihingelised Haapsalu austajad ning kultuuriloo tundjad – näituse kuraator Elizaveta Miroshnikova ja kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

Algus Iloni Imedemaal (Kooli 5). Pilet 7 €.

 

  • Balletipühapäev. Külas on baleriin Eve Andre-Tuga

P 29. juuli kell 12.00

P 12. aug. kell 12.00

Sissepääs muuseumipiletiga.

1000 üksikut kukekest

Näitus Iloni Imedemaa käsitöökojas 20. juunist – 30. augustini

„Väga üksildane kukk, maalitud maailma parima kukemaalija poolt,“ lausus Karlsson väriseva häälega. „Oo, kui ilus ja kurb see pilt on! Aga ma ei tohi nüüd nutma hakata, sest siis tõuseb palavik.“

A.Lindgren „Karlsson katuselt“

Iloni Imedemaa käsitöökojas saab näha üle poole tuhande üksiku kukekese. Tuhat tänu maailma parimatele kukemaalijatele –  lastele ja täiskasvanutele üle Eesti!